TRI%20Logo

Tucson Triathlon
March 11 , 2007
Results


 

Individual - FEMALE Age Groups
Individual - MALE Relay Teams

These results are FINAL
 

Female

Female Finishers
  ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Name Bib No Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 Christine Jeffrey 307 35 1 08:49   1 31:14   3 17:26   57:30
2 Katie Ellis 317 22 9 10:30   3 31:30   2 17:00   59:00
3 Justine Whipple 209 99 16 10:48   5 32:03   4 17:52   1:00:42
4 Sarah Lieneke-Hobbs 292 28 23 11:51   4 31:58   5 18:45   1:02:35
5 Erica McClurg 305 37 8 10:25   16 34:27   4 18:41   1:03:34
6 Mary Jo Ford 301 47 19 11:34   2 31:21   17 20:48   1:03:43
7 Karen Walls 321 37 20 11:40   9 33:20   7 19:10   1:04:11
8 Jane Esahak-Gage 314 45 15 10:46   10 33:24   10 20:13   1:04:24
9 Robin Watson 322 28 2 10:02   12 33:31   19 20:53   1:04:27
10 Teri Albertazzi 306 35 26 12:04   5 32:14   12 20:19   1:04:38
11 Sheri Lehmer 308 40 7 10:24   7 33:08   25 21:33   1:05:06
12 Kara Middendorf 324 29 51 13:35   6 32:19   8 19:28   1:05:22
13 Cindie Molina 304 18 3 10:03   20 34:55   21 21:08   1:06:06
14 Rebecca Tschider 267 31 30 12:35   14 33:49   13 20:28   1:06:53
15 Colleen Kelley 318 41 18 11:03   25 35:23   16 20:38   1:07:04
16 Susy Bacal 303 42 28 12:09   15 33:51   24 21:30   1:07:31
17 Lisa Ribes 290 29 34 12:43   16 34:27   14 20:30   1:07:40
18 Estefania Careaga 273 16 10 10:39   27 35:34   29 22:21   1:08:34
19 Jenny Lagerquist 279 34 35 12:46   13 33:41   30 22:21   1:08:49
20 Terry Latham 316 52 14 10:44   21 35:03   39 23:04   1:08:52
21 Tammy Struiksma 323 39 57 13:58   11 33:26   27 21:44   1:09:08
22 Amy Jo Ott 294 33 21 11:42   23 35:16   33 22:29   1:09:27
23 Rachel Sheridan 247 21 36 12:50   17 34:36   28 22:06   1:09:33
24 Amber Young 228 26 62 14:05   32 36:33   11 20:14   1:10:53
25 Shannon Driscoll 296 32 29 12:24   18 34:48   54 23:59   1:11:11
 
  ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Name Bib No Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
26 Cindy Munroe 256 42 41 13:08   19 34:53   47 23:34   1:11:36
27 Terra Kier 262 25 63 14:20   54 38:44   6 18:53   1:11:57
28 Lauren Walker 259 28 31 12:38   28 35:40   51 23:52   1:12:11
29 Corrine Walker 312 23 5 10:05   48 37:49   57 24:17   1:12:12
30 Alyssa Higgs 261 17 4 10:05   44 37:34   68 24:52   1:12:32
31 Gail Leveque 291 49 52 13:40   22 35:15   49 23:41   1:12:37
32 Krystle Potter 315 20 17 10:51   39 37:09   70 24:55   1:12:56
33 Dawn Elvick 188 37 66 14:30   43 37:33   18 20:52   1:12:56
34 Rachel Johnson 229 33 44 13:12   36 36:52   41 23:09   1:13:13
35 Megan Fallon 109 30 105 16:45   29 35:56   15 20:37   1:13:18
36 Erin Borg 202 27 38 13:01   38 37:01   45 23:24   1:13:26
37 Michelle Keilin 227 40 54 13:50   26 35:32   55 24:11   1:13:33
38 Jaclyn Brown 260 24 33 12:41   51 38:04   36 22:48   1:13:34
39 Cotah Rose 195 51 69 14:38   49 37:58   23 21:25   1:14:01
40 Starr Herr-Cardillo 239 21 37 12:51   50 38:04   40 23:07   1:14:02
41 Laurie Walsworth 216 51 60 14:05   24 35:16   66 24:50   1:14:11
42 Diane Dedek 302 55 25 12:02   37 36:56   75 25:23   1:14:21
43 Jane Pilger 269 32 34 12:46   42 37:23   56 24:13   1:14:23
44 Pamela Bowe 129 32 77 15:05   58 39:36   9 19:50   1:14:31
45 Jennifer Pullen 176 30 82 15:19   40 37:20   31 22:25   1:15:05
46 Sarah Horst 94 25 89 15:46   53 38:37   20 21:01   1:15:25
47 Peggy Ellis 204 48 59 14:01   33 36:35   69 24:53   1:15:29
48 Denise Daniel 297 31 12 10:40   78 42:06   37 22:52   1:15:38
49 Lorie Armstrong 201 54 45 13:14   30 36:16   87 26:10   1:15:41
50 Nicole Rostron 246 32 32 12:41   46 37:46   76 25:30   1:15:57
 
  ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Name Bib No Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
51 Rachel Jenkins 224 23 43 13:11   64 40:25   34 22:39   1:16:16
52 Siobhan Hamilton 300 23 27 12:05   35 36:52   100 27:26   1:16:23
53 Danielle O'Dell 243 30 49 13:31   41 37:22   79 25:36   1:16:30
54 Phalyn Butler 162 19 55 13:53   69 40:45   38 22:56   1:17:35
55 Claire Moty 309 17 6 10:13   52 38:27   118 29:22   1:18:02
56 Dorothy Dare 120 47 85 15:31   55 39:24   48 23:37   1:18:33
57 Rachel Hilgeford 206 45 68 14:35   65 40:33   50 23:44   1:18:52
58 Rhonda Berdinner 91 33 115 17:41   57 39:35   26 21:43   1:18:59
59 Jody Mackey 137 47 81 15:17   47 37:47   86 26:01   1:19:06
60 Lynn Jones 114 42 104 16:39   34 36:39   93 26:56   1:20:15
61 Christina Birch 21 21 96 16:17   61 40:09   52 23:55   1:20:21
62 Dani Shotwell 88 19 72 14:50   74 40:59   65 24:47   1:20:37
63 Patricia Lebensohn 241 48 40 13:07   82 42:25   74 25:10   1:20:43
64 Jennifer Kinser 97 28 47 13:19   88 43:01   59 24:26   1:20:46
65 Susan Dawson-Cook 218 44 22 11:49   101 44:34   60 24:29   1:20:52
66 Chrissy Gil 122 29 71 14:45   90 43:04   44 23:16   1:21:06
67 Margie Norem 173 54 91 15:54   67 40:37   62 24:35   1:21:07
68 Alison Medina 219 34 61 14:05   92 43:18   53 23:57   1:21:20
69 Wendy Goldberg 154 32 67 14:33   93 43:37   46 23:25   1:21:35
70 Gwen Hyatt 200 58 53 13:41   45 37:42   129 30:23   1:21:46
71 Alli La Croix 140 31 103 16:35   81 42:24   35 22:47   1:21:46
72 Jennifer Ruiter 128 51 101 16:30   70 40:48   63 24:37   1:21:55
73 Katy Nance 182 36 73 15:01   77 41:49   77 25:32   1:22:22
74 Shari Williams 180 44 87 15:32   59 39:43   96 27:08   1:22:24
75 Shari Howard 207 43 46 13:18   83 42:26   91 26:53   1:22:37
 
  ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Name Bib No Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
76 Linda Moore 126 46 102 16:31   66 40:34   85 25:54   1:23:00
77 Bizzy Orr 174 37 64 14:23   73 40:57   103 27:44   1:23:05
78 Emily Dent 223 23 24 11:59   102 44:35   88 26:34   1:23:08
79 Holly Justice 76 30 120 18:02   80 42:23   43 23:13   1:23:39
80 Nancy Smith 178 41 56 13:55   115 46:49   42 23:10   1:23:55
81 Adrienne Contos 52 20 134 19:06   63 40:19   61 24:34   1:23:59
82 Elizabeth Hughes 169 32 112 17:35   56 39:31   92 26:55   1:24:02
83 Amy Hillenbrand 75 35 97 16:20   91 43:06   64 24:38   1:24:05
84 Kathleen Sheehan 211 42 80 15:12   72 40:56   108 28:08   1:24:16
85 Cheryl Palen 175 54 50 13:33   84 42:46   107 27:59   1:24:18
86 Traci Hansberry 255 36 42 13:10   99 44:17   97 27:09   1:24:36
87 Wendy Misner 144 43 86 15:32   79 42:21   98 27:12   1:25:05
88 Pei King 14 25 136 19:33   68 40:43   67 24:50   1:25:06
89 Alexandria Serwe 118 27 100 16:30   96 43:52   72 25:04   1:25:26
90 Mary Lucking 151 35 79 15:10   89 43:01   99 27:23   1:25:34
91 Shefali Milczarek-Desai 125 31 70 14:44   97 43:56   95 27:04   1:25:45
92 Tina Brown 49 35 130 18:50   75 41:14   80 25:43   1:25:48
93 Nicole Burton 141 33 65 14:24   105 45:41   82 25:51   1:25:57
94 Deven Smith 3 32 128 18:41   76 41:33   84 25:52   1:26:07
95 Karin Bivens 48 63 114 17:37   62 40:10   113 28:26   1:26:14
96 Ellen Johnson 25 25 113 17:36   98 44:13   71 25:01   1:26:51
97 Charlene Alentado 185 44 75 15:02   100 44:21   106 27:54   1:27:17
98 Karen O'Hagan 31 24 111 17:29   85 42:49   94 27:03   1:27:22
99 Allison Richter 146 35 74 15:02   107 45:49   89 26:39   1:27:31
100 Alejandra Alvarado 37 31 123 18:30   94 43:46   78 25:33   1:27:50
 
  ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Name Bib No Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
101 Betsy Wilkening 214 47 48 13:23   111 46:06   112 28:22   1:27:52
102 Kathy Simpson 130 41 78 15:06   95 43:49   119 29:24   1:28:20
103 AImee Wiggs 215 24 39 13:01   117 47:07   110 28:16   1:28:24
104 Susan Sheehan 212 49 58 14:00   112 46:15   109 28:10   1:28:26
105 Kari Angeley 152 37 95 16:07   60 39:51   136 32:37   1:28:36
106 Angela Green 168 26 76 15:04   106 45:41   105 27:52   1:28:38
107 Karin Erkkila 44 28 127 18:39   110 46:03   73 25:06   1:29:49
108 Lisa Anne Trudinger-Smith 51 40 129 18:42   71 40:55   131 30:39   1:30:17
109 Lisa Tortorice 132 31 142 20:30   123 48:37   22 21:14   1:30:21
110 Arlene Gerety 23 67 131 18:54   86 42:53   114 28:39   1:30:27
111 Shelley Lawrence 147 36 107 17:04   109 46:01   101 27:27   1:30:32
112 RIchelle Litteer 98 45 124 18:30   104 45:24   90 26:40   1:30:35
113 Pier Fauver 110 39 99 16:27   103 44:52   125 30:00   1:31:20
114 Monica Smith 191 43 94 16:05   114 46:42   116 29:14   1:32:02
115 Sheryl Felde 92 47 139 20:05   128 50:00   32 22:28   1:32:34
116 Sharon Sheremeta 78 48 125 18:37   108 45:49   111 28:21   1:32:47
117 Leilah Krohn 170 19 98 16:25   130 50:46   81 25:46   1:32:57
118 Sandy White 35 45 135 19:27   118 47:40   83 25:51   1:32:58
119 Kim Olson 42 39 121 18:06   113 46:19   115 28:44   1:33:10
120 Elise Slack 148 23 92 15:58   116 46:55   132 30:50   1:33:44
121 Donna Rice 101 50 93 16:03   125 49:39   128 30:21   1:36:04
122 Kelly Burton 38 29 122 18:13   120 48:30   120 29:28   1:36:11
123 Joyce Vyriotes 19 33 133 19:06   126 49:45   104 27:48   1:36:39
124 Dalyn Platt 50 22 83 15:20   133 51:34   124 29:55   1:36:49
125 Diane Wagner 47 59 126 18:38   121 48:30   122 29:48   1:36:56
 
  ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Name Bib No Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
126 Denise Kincade 96 54 118 17:59   127 49:46   121 29:38   1:37:24
127 Coleen Sullican 9 46 144 20:54   124 49:08   102 27:41   1:37:43
128 Katie Outram 100 36 110 17:25   87 42:57   143 37:36   1:37:59
129 Laura Kirsch 40 30 109 17:17   140 56:30   58 24:23   1:38:10
130 Kelly Olson 16 25 88 15:38   131 51:04   134 32:00   1:38:43
131 Chantelle Perrine 77 39 145 21:15   129 50:07   127 30:17   1:41:39
132 Betty Peterson 127 47 90 15:50   136 52:28   137 33:35   1:41:53
133 Jackie Sinn 79 54 132 19:00   132 51:20   133 31:33   1:41:54
134 Kelly van Leeuwen 134 22 84 15:20   141 57:21   130 30:33   1:43:14
135 Abra McAndrew 27 32 148 22:20   138 53:08   117 29:17   1:44:45
136 Brenda Bryson 45 55 141 20:30   139 54:52   135 32:15   1:47:37
137 Margaret Siegel 33 28 116 17:45   145 1:00:17   126 30:06   1:48:09
138 Marnie Dent 13 57 143 20:53   135 52:22   140 35:54   1:49:09
139 Michelle McMillan 82 22 117 17:52   148 1:01:46   123 29:51   1:49:30
140 Joanne Morrison 29 44 138 19:55   137 53:07   142 37:10   1:50:12
141 Leslie Howe 39 38 106 17:03   119 48:00   147 46:01   1:51:04
142 Angela Brown 22 37 140 20:25   142 57:25   138 35:24   1:53:14
143 Madeline Gillette 85 37 108 17:12   146 1:00:33   139 35:32   1:53:17
144 Lynn Jacoby 7 32 147 22:01   134 52:09   145 40:44   1:54:54
145 Marlene Mendoza 28 42 119 18:02   147 1:01:22   141 36:02   1:55:27
146 LaVerne LIndsey 12 45 150 24:52   122 48:33   146 43:45   1:57:10
147 Maggie Thomas 34 17 146 21:56   143 58:36   144 39:00   1:59:32
148 Penny Nicholas 2 62 137 19:42   144 1:00:11   148 46:14   2:06:08
149 Grace La Torra 18 49 149 23:54   149 1:02:30   149 46:45   2:13:09

 

Top%20of%20Page

Male

Male Finishers
  ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Name Bib No Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 Chris Lieto 341 35 6 09:16   1 25:43   1 15:43   50:42
2 Brian Grasky 339 33 27 10:50   2 28:01   3 16:58   55:50
3 Cam Hill 345 40 8 09:28   9 29:37   7 17:20   56:25
4 Tommy Brown 197 22 1 08:30   16 30:38   8 17:28   56:37
5 Craig Pansing 325 26 16 10:15   18 30:48   2 16:10   57:13
6 Richard Armstrong 340 26 35 11:03   3 28:15   16 18:18   57:37
7 Emilio De Soto 343 47 18 10:26   13 30:04   6 17:13   57:44
8 Brandon Sullivan 352 33 12 09:59   20 30:51   4 17:02   57:53
9 Matthew Beauregard 333 28 42 11:15   11 29:50   5 17:03   58:08
10 James Davison 342 28 2 08:52   25 31:08   15 18:13   58:14
11 Antonio Soto 347 22 7 09:24   21 30:53   23 18:34   58:51
12 Brian Stover 335 36 36 11:07   10 29:41   12 18:05   58:53
13 Bart Ujack 310 28 5 09:10   38 32:10   9 17:33   58:54
14 Mark Walls 337 35 24 10:38   4 28:54   41 19:34   59:06
15 Marty Mares 359 42 54 11:32   5 29:03   24 18:38   59:13
16 Carlos Hernandez Jr 357 38 68 12:15   6 29:15   14 18:13   59:43
17 Rafael Chavez 331 17 17 10:17   22 30:57   25 18:44   59:58
18 Mike Neighbors 284 40 61 11:56   8 29:24   27 18:53   1:00:13
19 Pawel Bondaruk 330 18 40 11:12   14 30:09   30 18:58   1:00:19
20 Cuitlahuac Arroyo 356 19 23 10:37   17 30:41   38 19:25   1:00:43
21 Billy Oliver 334 43 64 12:01   7 29:17   43 19:34   1:00:52
22 Dean Hewson 293 38 34 10:57   35 32:00   19 18:25   1:01:22
23 Alejandro Figueroa 332 23 49 11:25   12 30:00   49 20:01   1:01:26
24 Christopher Green 327 24 57 11:47   37 32:08   11 17:35   1:01:30
25 Bruce Stauffer 348 38 4 09:05   15 30:31   83 22:01   1:01:37
 
  ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Name Bib No Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
26 Scott Schladweiler 299 31 46 11:18   34 31:54   21 18:29   1:01:41
27 Alexander Riegert-Waters 358 21 37 11:07   52 33:21   10 17:33   1:02:02
28 Mike Frick 289 42 29 10:53   32 31:50   36 19:23   1:02:06
29 Chris Sinkovich 346 33 9 09:41   28 31:26   71 21:10   1:02:17
30 Curt Zacharias 328 53 55 11:39   24 31:05   42 19:34   1:02:18
31 Francisco Pazos 355 19 19 10:29   39 32:11   44 19:50   1:02:31
32 Kosuke Amano 344 23 3 08:55   72 35:03   26 18:49   1:02:48
33 Charles Nicol 353 31 63 11:57   30 31:31   35 19:21   1:02:49
34 . Flyinchinaman 360 53 30 10:53   46 32:38   37 19:25   1:02:56
35 Makko DeFilippo 336 21 14 10:08   23 31:04   80 21:52   1:03:04
36 Kevin Fah 351 19 10 09:55   27 31:15   88 22:19   1:03:29
37 Frank Barnes 253 33 48 11:20   47 32:59   40 19:32   1:03:52
38 Don Roach 245 45 89 13:00   33 31:52   33 19:12   1:04:05
39 Wade Grow 329 45 33 10:56   49 33:06   52 20:09   1:04:11
40 Billy Brendan 286 29 91 13:11   31 31:36   39 19:30   1:04:18
41 Cameron Green 326 22 85 12:52   66 34:38   3 16:57   1:04:27
42 Salvadore Taormina 248 26 15 10:15   95 36:16   20 18:29   1:05:00
43 Kristopher Robertson 272 17 25 10:39   57 33:43   61 20:42   1:05:05
44 Dan Naef 210 33 137 15:33   19 30:49   29 18:57   1:05:20
45 Michael Goodman 257 33 69 12:24   45 32:37   55 20:25   1:05:26
46 Todd Pilger 270 34 72 12:25   43 32:34   64 20:47   1:05:47
47 Seton Claggett 338 32 43 11:16   58 33:47   63 20:44   1:05:47
48 Steven Siwik 136 44 65 12:05   48 33:00   62 20:43   1:05:49
49 Todd Hansberry 265 38 110 13:54   54 33:34   17 18:22   1:05:50
50 Scott Smith 196 41 97 13:23   36 32:07   56 20:26   1:05:56
 
  ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Name Bib No Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
51 Robert Bennen 252 35 78 12:42   42 32:34   67 20:53   1:06:09
52 Peter Simon 217 39 123 14:45   26 31:14   53 20:18   1:06:18
53 Ross Lamb 349 35 58 11:49   82 35:37   28 18:56   1:06:22
54 Jeff Orr 350 38 67 12:10   40 32:13   85 22:11   1:06:35
55 Stefan Walz 249 37 84 12:52   53 33:28   54 20:18   1:06:39
56 Chili MacFarland 282 31 45 11:18   94 36:14   32 19:09   1:06:41
57 Rick Erkkila 231 31 81 12:47   60 33:53   50 20:04   1:06:44
58 Nate Insel 319 29 38 11:09   79 35:31   51 20:06   1:06:46
59 William Ludt 226 20 99 13:24   51 33:21   57 20:27   1:07:12
60 Victor Vallet 295 22 41 11:15   76 35:12   66 20:49   1:07:17
61 Hale Barter 320 42 62 11:56   56 33:38   77 21:43   1:07:18
62 Mark Mastriani 220 48 100 13:30   50 33:13   60 20:35   1:07:18
63 Shawn Burr 274 20 32 10:55   75 35:12   76 21:39   1:07:47
64 Scott Laird 240 43 74 12:30   62 34:05   72 21:17   1:07:52
65 Eric Alikpala 354 45 66 12:05   29 31:26   126 24:23   1:07:54
66 Brian McKinley 283 21 111 13:57   61 34:02   48 20:00   1:08:00
67 Kyle Justice 225 25 98 13:24   59 33:50   65 20:49   1:08:03
68 Dennis Freeman 232 59 102 13:30   44 32:35   84 22:08   1:08:13
69 Abram Burk 268 25 26 10:45   114 37:35   46 19:57   1:08:17
70 Jared Grinney 285 21 13 10:08   110 37:13   69 20:57   1:08:19
71 John Todd 280 51 50 11:27   69 34:51   90 22:23   1:08:41
72 Jerry Poplin 244 28 83 12:51   66 34:31   74 21:37   1:08:59
73 Jason Adler 235 30 47 11:19   68 34:42   106 23:00   1:09:02
74 Dan Wallace 288 42 51 11:28   67 34:42   105 23:00   1:09:10
75 Edwin Longwell 281 39 28 10:53   74 35:12   109 23:15   1:09:20
 
  ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Name Bib No Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
76 Jordan Lorenz 242 23 96 13:22   89 36:01   47 19:58   1:09:22
77 Chris Aikman 73 45 31 10:55   78 35:29   110 23:21   1:09:46
78 Bill Wilson 149 41 117 14:37   64 34:18   68 20:54   1:09:50
79 Paul Robb 221 49 92 13:15   84 35:45   70 20:58   1:09:59
80 Scott Steele 298 39 11 09:59   41 32:29   154 27:35   1:10:04
81 Ryan Rodney 277 23 21 10:33   96 36:17   116 23:32   1:10:22
82 Ted Pierce 233 65 94 13:20   65 34:22   103 22:59   1:10:42
83 Dale Greene 264 47 80 12:45   55 33:36   128 24:26   1:10:47
84 Steven Bosse 222 51 95 13:21   70 34:58   94 22:35   1:10:55
85 Brian Hayes 205 33 133 15:18   109 37:09   22 18:30   1:10:57
86 Scott Baadte 275 42 52 11:29   77 35:27   124 24:02   1:10:59
87 Jared Moore 172 24 147 16:01   90 36:06   34 19:18   1:11:25
88 George Howard 278 28 59 11:53   92 36:12   112 23:26   1:11:31
89 Alan Brown 161 22 107 13:43   73 35:10   96 22:42   1:11:36
90 Gary Brasher 186 49 116 14:30   85 35:47   78 21:47   1:12:04
91 Scott Myers 193 37 87 12:56   101 36:32   99 22:50   1:12:19
92 Cesar Gudino 153 50 109 13:50   140 40:47   13 18:06   1:12:44
93 Pancho Rodriguez 15 65 114 14:23   71 35:03   113 23:27   1:12:54
94 Rich Fitzsimmons 190 38 115 14:28   100 36:28   82 21:57   1:12:54
95 Brynn Dietz 164 30 130 15:12   93 36:13   75 21:39   1:13:04
96 Karl Gerhardt 263 22 70 12:24   107 36:52   123 23:53   1:13:09
97 Jean Paul Labadie 266 22 76 12:35   117 37:41   107 23:07   1:13:24
98 Jeffrey Sinn 287 54 73 12:26   87 35:56   132 25:06   1:13:29
99 Curt Brumm 237 49 77 12:37   123 38:09   98 22:43   1:13:29
100 Murray Nance 183 42 106 13:38   112 37:19   97 22:42   1:13:40
 
  ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Name Bib No Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
101 Dan Schur 139 24 138 15:35   83 35:43   95 22:38   1:13:57
102 Kevin Hoard 115 44 104 13:35   118 37:45   101 22:54   1:14:15
103 Rodger Bivens 117 66 126 14:58   111 37:14   86 22:14   1:14:26
104 Richard Daggett 276 41 79 12:42   80 35:34   141 26:16   1:14:33
105 Eric Kazmierczak 143 34 124 14:52   86 35:49   122 23:52   1:14:33
106 Shane Chism 163 30 119 14:40   63 34:10   140 26:07   1:14:58
107 Chris Wilkinson 106 17 154 16:18   128 38:39   58 20:27   1:15:25
108 Matthew Vanasco 135 37 132 15:15   103 36:36   117 23:35   1:15:26
109 Christopher Seay 8 21 136 15:31   133 39:27   59 20:34   1:15:33
110 Robert Mitera 199 38 44 11:17   102 36:34   158 27:42   1:15:34
111 Glen Broom 160 21 128 15:06   108 37:09   118 23:36   1:15:51
112 Michael Lucht 234 51 75 12:35   119 37:46   135 25:34   1:15:56
113 Lionel Meza 208 41 139 15:35   120 38:01   89 22:22   1:15:58
114 Brian Rees 254 50 56 11:42   106 36:51   151 27:31   1:16:05
115 Lance Lindy 258 69 82 12:50   81 35:34   159 27:49   1:16:14
116 Steve Fermanich 93 42 168 17:29   131 39:06   45 19:50   1:16:25
117 Cory Berdinner 90 33 170 17:34   98 36:23   92 22:30   1:16:27
118 Ahmad Dashtestani 121 40 140 15:42   126 38:30   91 22:28   1:16:40
119 Robert Underwood 105 58 145 15:55   113 37:28   111 23:25   1:16:48
120 Ash Trudinger-Smith 198 45 125 14:56   115 37:36   127 24:23   1:16:55
121 Andrew Predoehl 111 38 160 16:54   105 36:43   114 23:28   1:17:06
122 John Le Roy 157 70 134 15:23   91 36:06   136 25:38   1:17:07
123 Eugene Stout 213 35 121 14:40   125 38:26   125 24:11   1:17:17
124 Pete Scholten 138 53 151 16:10   88 36:00   133 25:10   1:17:20
125 Daniel Moseke 192 37 112 14:06   104 36:36   144 26:38   1:17:21
 
  ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Name Bib No Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
126 EP Higgs 181 42 103 13:34   124 38:17   134 25:32   1:17:24
127 Alex Aldridge 108 19 157 16:24   146 41:58   31 19:03   1:17:25
128 Mike Beeson 271 54 39 11:11   152 43:31   104 23:00   1:17:42
129 Michael Botwin 236 61 86 12:55   129 38:42   143 26:34   1:18:12
130 Brian Beaman 80 29 141 15:45   132 39:19   115 23:29   1:18:34
131 Adam Rodriguez 230 24 101 13:30   130 38:48   145 26:43   1:19:02
132 Karl Groll 10 20 166 17:20   137 39:55   79 21:48   1:19:03
133 Kevin Madsen 124 44 108 13:46   121 38:03   149 27:19   1:19:09
134 Jeff Brown 251 49 60 11:55   147 42:02   137 25:43   1:19:40
135 Marc Brabant 159 45 118 14:40   122 38:05   148 27:18   1:20:03
136 Troy Daniels 238 40 53 11:30   127 38:32   167 30:08   1:20:10
137 John Roanhorse 102 39 131 15:13   138 40:21   130 24:40   1:20:14
138 Tony Fahlberg 189 36 113 14:10   156 43:55   87 22:16   1:20:21
139 Luke Huston 87 38 163 17:05   135 39:41   120 23:43   1:20:29
140 Kenneth Burton 83 33 165 17:15   144 41:41   73 21:34   1:20:31
141 Steve Felde 84 52 172 17:56   158 44:23   18 18:22   1:20:41
142 James Siart 113 50 159 16:34   99 36:27   161 28:09   1:21:11
143 Martin van Leeuwen 179 53 105 13:35   163 45:48   81 21:55   1:21:19
144 Jimmy Pavliska 155 35 155 16:18   148 42:22   102 22:56   1:21:36
145 Greg Garner 81 40 164 17:15   97 36:18   162 28:10   1:21:43
146 Jim Brown 203 46 88 13:00   142 41:20   157 27:40   1:22:00
147 Mike Fenner 166 59 146 15:57   139 40:42   138 25:53   1:22:32
148 Richard Deutsch 74 45 148 16:05   134 39:39   146 26:48   1:22:33
149 J Sterling Turner 133 31 122 14:45   116 37:36   168 30:24   1:22:46
150 Chris Sisneros 17 23 173 18:10   150 42:48   93 22:31   1:23:30
 
  ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Name Bib No Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
151 Marc Romito 177 31 93 13:18   168 46:38   119 23:42   1:23:39
152 Gregory Staab 103 43 162 17:02   153 43:34   108 23:10   1:23:46
153 John Kneup 86 34 153 16:16   151 42:58   131 24:48   1:24:02
154 Frank Naughton 158 41 22 10:37   165 45:57   153 27:32   1:24:07
155 Howard Dow 165 47 129 15:07   145 41:49   160 28:02   1:24:58
156 Chris Wright 112 39 150 16:10   160 45:06   121 23:50   1:25:07
157 MIchael Gisi 167 24 152 16:10   143 41:40   150 27:28   1:25:19
158 Bob Jones 194 65 71 12:25   174 50:46   100 22:53   1:26:04
159 Ralph Gourley 5 41 143 15:53   154 43:45   165 29:30   1:29:09
160 John Lierle 123 49 142 15:48   169 46:40   147 27:05   1:29:34
161 Reed Barnitz 145 68 90 13:07   164 45:56   169 30:40   1:29:43
162 Brian Gard 20 33 161 17:00   155 43:46   164 29:00   1:29:47
163 Randy Barras 6 49 180 23:36   141 41:13   142 26:19   1:31:09
164 Peter Leach 171 35 120 14:40   161 45:12   172 31:23   1:31:16
165 Bob Wainwright 43 47 156 16:19   136 39:47   176 35:21   1:31:28
166 Michael Ellerd 107 36 149 16:05   157 44:16   171 31:15   1:31:36
167 Scott Litteer 99 44 167 17:23   173 49:53   129 24:34   1:31:51
168 Paul Sheldon 32 33 171 17:53   172 48:23   139 26:04   1:32:21
169 Harly Strobel 104 47 174 18:14   162 45:43   163 28:47   1:32:44
170 Hank Attanasio 116 55 127 15:00   175 51:08   156 27:40   1:33:49
171 Ivan Michael Kasser 95 67 169 17:31   159 45:00   173 31:44   1:34:16
172 Leonard Kershaw 26 66 175 19:04   171 48:20   155 27:37   1:35:02
173 Phil Simpson 131 67 158 16:25   177 51:56   152 27:32   1:35:53
174 Tim Matthes 46 70 177 20:30   149 42:41   174 32:59   1:36:10
175 David Lemieux 41 51 176 19:24   170 46:48   170 30:54   1:37:06
 
  ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Name Bib No Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
176 Richard Snyder 184 38 135 15:25   166 46:15   177 35:30   1:37:10
177 Kevin Phu 11 21 181 23:37   167 46:22   166 29:59   1:39:59
178 Chris Noble 30 26 144 15:55   176 51:31   175 33:30   1:40:56
179 Hank Deutsch 4 69 178 22:04   179 59:42   178 41:31   2:03:17
180 Nick Nicholas 36 70 179 22:49   178 54:05   179 50:54   2:07:48

Top%20of%20Page

Age Group

Overall Female Open Winners
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 6 Christine Jeffrey 35 ***** 08:49   ***** 31:14   ***** 17:26   57:30
2 15 Katie Ellis 22 ***** 10:30   ***** 31:30   ***** 17:00   59:00
3 22 Justine Whipple 99 ***** 10:48   ***** 33:15   ***** 16:39   1:00:42
 
Women 15 to 17
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 88 Estefania Careaga 16 3 10:39   1 35:34   1 22:21   1:08:34
2 121 Alyssa Higgs 17 1 10:05   2 37:34   2 24:52   1:12:32
3 183 Claire Moty 17 2 10:13   3 38:27   3 29:22   1:18:02
4 325 Maggie Thomas 17 4 21:56   4 58:36   4 39:00   1:59:32
 
Women 18 to 19
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 63 Cindie Molina 18 1 10:03   1 34:55   1 21:08   1:06:06
2 181 Phalyn Butler 19 2 13:53   2 40:45   2 22:56   1:17:35
3 202 Dani Shotwell 19 3 14:50   3 40:59   3 24:47   1:20:37
4 286 Leilah Krohn 19 4 16:25   4 50:46   4 25:46   1:32:57
 
Women 20 to 24
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 99 Rachel Sheridan 21 6 12:50   1 34:36   1 22:06   1:09:33
2 119 Corrine Walker 23 1 10:05   4 37:49   6 24:17   1:12:12
3 126 Krystle Potter 20 2 10:51   3 37:09   8 24:55   1:12:56
4 137 Jaclyn Brown 24 5 12:41   6 38:04   3 22:48   1:13:34
5 141 Starr Herr-Cardillo 21 7 12:51   5 38:04   4 23:07   1:14:02
6 166 Rachel Jenkins 23 9 13:11   9 40:25   2 22:39   1:16:16
7 167 Siobhan Hamilton 23 4 12:05   2 36:52   11 27:26   1:16:23
8 198 Christina Birch 21 13 16:17   7 40:09   5 23:55   1:20:21
9 227 Emily Dent 23 3 11:59   11 44:35   9 26:34   1:23:08
10 233 Adrienne Contos 20 16 19:06   8 40:19   7 24:34   1:23:59
11 256 Karen O'Hagan 24 14 17:29   10 42:49   10 27:03   1:27:22
12 261 AImee Wiggs 24 8 13:01   13 47:07   12 28:16   1:28:24
13 289 Elise Slack 23 12 15:58   12 46:55   16 30:50   1:33:44
14 298 Dalyn Platt 22 10 15:20   14 51:34   14 29:55   1:36:49
15 312 Kelly van Leeuwen 22 11 15:20   15 57:21   15 30:33   1:43:14
16 317 Michelle McMillan 22 15 17:52   16 1:01:46   13 29:51   1:49:30
 
Women 25 to 29
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 35 Sarah Lieneke-Hobbs 28 3 11:51   1 31:58   1 18:45   1:02:35
2 49 Robin Watson 28 1 10:02   3 33:31   6 20:53   1:04:27
3 56 Kara Middendorf 29 7 13:35   2 32:19   3 19:28   1:05:22
4 79 Lisa Ribes 29 5 12:43   4 34:27   5 20:30   1:07:40
5 107 Amber Young 26 8 14:05   6 36:33   4 20:14   1:10:53
6 116 Terra Kier 25 9 14:20   9 38:44   2 18:53   1:11:57
7 118 Lauren Walker 28 4 12:38   4 35:40   10 23:52   1:12:11
8 133 Erin Borg 27 5 13:01   7 37:01   9 23:24   1:13:26
9 152 Sarah Horst 25 13 15:46   8 38:37   7 21:01   1:15:25
10 205 Jennifer Kinser 28 6 13:19   11 43:01   11 24:26   1:20:46
11 207 Chrissy Gil 29 10 14:45   12 43:04   8 23:16   1:21:06
12 243 Pei King 25 19 19:33   10 40:43   12 24:50   1:25:06
13 246 Alexandria Serwe 27 14 16:30   13 43:52   14 25:04   1:25:26
14 254 Ellen Johnson 25 15 17:36   14 44:13   13 25:01   1:26:51
15 264 Angela Green 26 11 15:04   15 45:41   16 27:52   1:28:38
16 269 Karin Erkkila 28 18 18:39   16 46:03   15 25:06   1:29:49
17 296 Kelly Burton 29 17 18:13   17 48:30   17 29:28   1:36:11
18 306 Kelly Olson 25 12 15:38   18 51:04   19 32:00   1:38:43
19 315 Margaret Siegel 28 16 17:45   19 1:00:17   18 30:06   1:48:09
 
Women 30 to 34
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 72 Rebecca Tschider 31 4 12:35   2 33:49   2 20:28   1:06:53
2 90 Jenny Lagerquist 34 7 12:46   1 33:41   6 22:21   1:08:49
3 98 Amy Jo Ott 33 2 11:42   4 35:16   8 22:29   1:09:27
4 111 Shannon Driscoll 32 3 12:24   3 34:48   15 23:59   1:11:11
5 130 Rachel Johnson 33 8 13:12   6 36:52   11 23:09   1:13:13
6 131 Megan Fallon 30 17 16:45   5 35:56   3 20:37   1:13:18
7 145 Jane Pilger 32 6 12:46   9 37:23   16 24:13   1:14:23
8 147 Pamela Bowe 32 14 15:05   13 39:36   1 19:50   1:14:31
9 151 Jennifer Pullen 30 15 15:19   7 37:20   7 22:25   1:15:05
10 158 Denise Daniel 31 1 10:40   15 42:06   10 22:52   1:15:38
11 162 Nicole Rostron 32 5 12:41   10 37:46   18 25:30   1:15:57
12 170 Danielle O'Dell 30 9 13:31   8 37:22   20 25:36   1:16:30
13 188 Rhonda Berdinner 33 20 17:41   12 39:35   5 21:43   1:18:59
14 211 Alison Medina 34 10 14:05   18 43:18   14 23:57   1:21:20
15 212 Wendy Goldberg 32 12 14:33   19 43:37   13 23:25   1:21:35
16 216 Alli La Croix 31 16 16:35   17 42:24   9 22:47   1:21:46
17 229 Holly Justice 30 21 18:02   16 42:23   12 23:13   1:23:39
18 234 Elizabeth Hughes 32 19 17:35   11 39:31   23 26:55   1:24:02
19 248 Shefali Milczarek-Desai 31 13 14:44   21 43:56   24 27:04   1:25:45
20 250 Nicole Burton 33 11 14:24   22 45:41   21 25:51   1:25:57
21 252 Deven Smith 32 23 18:41   14 41:33   22 25:52   1:26:07
22 258 Alejandra Alvarado 31 22 18:30   20 43:46   19 25:33   1:27:50
23 271 Lisa Tortorice 31 25 20:30   23 48:37   4 21:14   1:30:21
24 297 Joyce Vyriotes 33 24 19:06   24 49:45   25 27:48   1:36:39
25 305 Laura Kirsch 30 18 17:17   27 56:30   17 24:23   1:38:10
26 313 Abra McAndrew 32 27 22:20   26 53:08   26 29:17   1:44:45
27 322 Lynn Jacoby 32 26 22:01   25 52:09   27 40:44   1:54:54
 
Women 35 to 39
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 41 Erica McClurg 37 1 10:25   4 34:27   1 18:41   1:03:34
2 45 Karen Walls 37 3 11:40   2 33:20   2 19:10   1:04:11
3 51 Teri Albertazzi 35 4 12:04   1 32:14   3 20:19   1:04:38
4 94 Tammy Struiksma 39 6 13:58   3 33:26   5 21:44   1:09:08
5 127 Dawn Elvick 37 8 14:30   5 37:33   4 20:52   1:12:56
6 219 Katy Nance 36 9 15:01   9 41:49   7 25:32   1:22:22
7 226 Bizzy Orr 37 7 14:23   7 40:57   13 27:44   1:23:05
8 236 Amy Hillenbrand 35 13 16:20   12 43:06   6 24:38   1:24:05
9 240 Traci Hansberry 36 5 13:10   13 44:17   10 27:09   1:24:36
10 247 Mary Lucking 35 11 15:10   11 43:01   11 27:23   1:25:34
11 249 Tina Brown 35 20 18:50   8 41:14   8 25:43   1:25:48
12 257 Allison Richter 35 10 15:02   15 45:49   9 26:39   1:27:31
13 263 Kari Angeley 37 12 16:07   6 39:51   17 32:37   1:28:36
14 273 Shelley Lawrence 36 16 17:04   16 46:01   12 27:27   1:30:32
15 277 Pier Fauver 39 14 16:27   14 44:52   15 30:00   1:31:20
16 288 Kim Olson 39 19 18:06   17 46:19   14 28:44   1:33:10
17 304 Katie Outram 36 18 17:25   10 42:57   20 37:36   1:37:59
18 309 Chantelle Perrine 39 22 21:15   19 50:07   16 30:17   1:41:39
19 319 Leslie Howe 38 15 17:03   18 48:00   21 46:01   1:51:04
20 320 Angela Brown 37 21 20:25   20 57:25   18 35:24   1:53:14
21 321 Madeline Gillette 37 17 17:12   21 1:00:33   19 35:32   1:53:17
 
Women 40 to 44
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 54 Sheri Lehmer 40 1 10:24   1 33:08   3 21:33   1:05:06
2 73 Colleen Kelley 41 2 11:03   4 35:23   1 20:38   1:07:04
3 78 Susy Bacal 42 4 12:09   2 33:51   2 21:30   1:07:31
4 115 Cindy Munroe 42 5 13:08   3 34:53   5 23:34   1:11:36
5 136 Michelle Keilin 40 7 13:50   5 35:32   6 24:11   1:13:33
6 197 Lynn Jones 42 15 16:39   6 36:39   9 26:56   1:20:15
7 206 Susan Dawson-Cook 44 3 11:49   14 44:34   7 24:29   1:20:52
8 220 Shari Williams 44 13 15:32   7 39:43   10 27:08   1:22:24
9 223 Shari Howard 43 6 13:18   11 42:26   8 26:53   1:22:37
10 232 Nancy Smith 41 8 13:55   16 46:49   4 23:10   1:23:55
11 238 Kathleen Sheehan 42 11 15:12   9 40:56   13 28:08   1:24:16
12 242 Wendy Misner 43 12 15:32   10 42:21   11 27:12   1:25:05
13 255 Charlene Alentado 44 9 15:02   13 44:21   12 27:54   1:27:17
14 260 Kathy Simpson 41 10 15:06   12 43:49   15 29:24   1:28:20
15 270 Lisa Anne Trudinger-Smith 40 17 18:42   8 40:55   16 30:39   1:30:17
16 281 Monica Smith 43 14 16:05   15 46:42   14 29:14   1:32:02
17 318 Joanne Morrison 44 18 19:55   17 53:07   18 37:10   1:50:12
18 323 Marlene Mendoza 42 16 18:02   18 1:01:22   17 36:02   1:55:27
 
Women 45 to 49
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 42 Mary Jo Ford 47 2 11:34   1 31:21   2 20:48   1:03:43
2 48 Jane Esahak-Gage 45 1 10:46   2 33:24   1 20:13   1:04:24
3 122 Gail Leveque 49 5 13:40   3 35:15   5 23:41   1:12:37
4 155 Peggy Ellis 48 7 14:01   4 36:35   7 24:53   1:15:29
5 185 Dorothy Dare 47 10 15:31   6 39:24   4 23:37   1:18:33
6 187 Rachel Hilgeford 45 8 14:35   7 40:33   6 23:44   1:18:52
7 191 Jody Mackey 47 9 15:17   5 37:47   11 26:01   1:19:06
8 204 Patricia Lebensohn 48 3 13:07   9 42:25   8 25:10   1:20:43
9 225 Linda Moore 46 12 16:31   8 40:34   10 25:54   1:23:00
10 259 Betsy Wilkening 47 4 13:23   12 46:06   16 28:22   1:27:52
11 262 Susan Sheehan 49 6 14:00   13 46:15   14 28:10   1:28:26
12 274 RIchelle Litteer 45 13 18:30   10 45:24   12 26:40   1:30:35
13 283 Sheryl Felde 47 16 20:05   17 50:00   3 22:28   1:32:34
14 285 Sharon Sheremeta 48 14 18:37   11 45:49   15 28:21   1:32:47
15 287 Sandy White 45 15 19:27   14 47:40   9 25:51   1:32:58
16 303 Coleen Sullican 46 17 20:54   16 49:08   13 27:41   1:37:43
17 310 Betty Peterson 47 11 15:50   18 52:28   17 33:35   1:41:53
18 324 LaVerne LIndsey 45 19 24:52   15 48:33   18 43:45   1:57:10
19 329 Grace La Torra 49 18 23:54   19 1:02:30   19 46:45   2:13:09
 
Women 50 to 54
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 91 Terry Latham 52 1 10:44   1 35:03   2 23:04   1:08:52
2 140 Cotah Rose 51 5 14:38   4 37:58   1 21:25   1:14:01
3 142 Laurie Walsworth 51 4 14:05   2 35:16   5 24:50   1:14:11
4 159 Lorie Armstrong 54 2 13:14   3 36:16   6 26:10   1:15:41
5 208 Margie Norem 54 6 15:54   5 40:37   3 24:35   1:21:07
6 217 Jennifer Ruiter 51 8 16:30   6 40:48   4 24:37   1:21:55
7 239 Cheryl Palen 54 3 13:33   7 42:46   7 27:59   1:24:18
8 294 Donna Rice 50 7 16:03   8 49:39   9 30:21   1:36:04
9 302 Denise Kincade 54 9 17:59   9 49:46   8 29:38   1:37:24
10 311 Jackie Sinn 54 10 19:00   10 51:20   10 31:33   1:41:54
 
Women 55 to 59
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 144 Diane Dedek 55 1 12:02   1 36:56   1 25:23   1:14:21
2 215 Gwen Hyatt 58 2 13:41   2 37:42   3 30:23   1:21:46
3 299 Diane Wagner 59 3 18:38   3 48:30   2 29:48   1:36:56
4 314 Brenda Bryson 55 4 20:30   5 54:52   4 32:15   1:47:37
5 316 Marnie Dent 57 5 20:53   4 52:22   5 35:54   1:49:09
 
Women 60 to 64
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 253 Karin Bivens 63 1 17:37   1 40:10   1 28:26   1:26:14
2 327 Penny Nicholas 62 2 19:42   2 1:00:11   2 46:14   2:06:08
 
Women 65 to 69
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 272 Arlene Gerety 67 1 18:54   1 42:53   1 28:39   1:30:27
 
Overall Male Open Winners
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 1 Chris Lieto 35 ***** 09:16   ***** 25:43   ***** 15:43   50:42
2 2 Brian Grasky 33 ***** 10:50   ***** 28:01   ***** 16:58   55:50
3 3 Cam Hill 40 ***** 09:28   ***** 29:37   ***** 17:20   56:25
 
Men 15-17
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 19 Rafael Chavez 17 1 10:17   1 30:57   1 18:44   59:58
2 53 Kristopher Robertson 17 2 10:39   2 33:43   3 20:42   1:05:05
3 153 Chris Wilkinson 17 3 16:18   3 38:39   2 20:27   1:15:25
 
Men 18-19
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 21 Pawel Bondaruk 18 5 11:12   1 30:09   1 18:58   1:00:19
2 23 Cuitlahuac Arroyo 19 4 10:37   2 30:41   3 19:25   1:00:43
3 34 Francisco Pazos 19 2 10:29   4 32:11   4 19:50   1:02:31
4 40 Kevin Fah 19 1 09:55   3 31:15   5 22:19   1:03:29
5 180 Alex Aldridge 19 6 16:24   5 41:58   2 19:03   1:17:25
 
Men 20 to 24
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 4 Tommy Brown 22 1 08:30   2 30:38   1 17:28   56:37
2 12 Antonio Soto 22 3 09:24   3 30:53   4 18:34   58:51
3 26 Alejandro Figueroa 23 10 11:25   1 30:00   9 20:01   1:01:26
4 27 Christopher Green 24 11 11:47   5 32:08   3 17:35   1:01:30
5 30 Alexander Riegert-Waters 21 8 11:07   7 33:21   2 17:33   1:02:02
6 36 Kosuke Amano 23 2 08:55   9 35:03   5 18:49   1:02:48
7 39 Makko DeFilippo 21 5 10:08   4 31:04   16 21:52   1:03:04
8 50 Cameron Green 22 14 12:52   9 34:38   1 16:57   1:04:27
9 74 William Ludt 20 16 13:24   6 33:21   10 20:27   1:07:12
10 75 Victor Vallet 22 9 11:15   12 35:12   12 20:49   1:07:17
11 80 Shawn Burr 20 7 10:55   11 35:12   14 21:39   1:07:47
12 83 Brian McKinley 21 19 13:57   8 34:02   8 20:00   1:08:00
13 87 Jared Grinney 21 4 10:08   19 37:13   13 20:57   1:08:19
14 97 Jordan Lorenz 23 15 13:22   14 36:01   7 19:58   1:09:22
15 104 Ryan Rodney 23 6 10:33   16 36:17   21 23:32   1:10:22
16 112 Jared Moore 24 23 16:01   15 36:06   6 19:18   1:11:25
17 114 Alan Brown 22 18 13:43   10 35:10   19 22:42   1:11:36
18 129 Karl Gerhardt 22 12 12:24   17 36:52   23 23:53   1:13:09
19 132 Jean Paul Labadie 22 13 12:35   20 37:41   20 23:07   1:13:24
20 139 Dan Schur 24 22 15:35   13 35:43   18 22:38   1:13:57
21 156 Christopher Seay 21 21 15:31   22 39:27   11 20:34   1:15:33
22 160 Glen Broom 21 20 15:06   18 37:09   22 23:36   1:15:51
23 189 Adam Rodriguez 24 17 13:30   21 38:48   24 26:43   1:19:02
24 190 Karl Groll 20 25 17:20   23 39:55   15 21:48   1:19:03
25 228 Chris Sisneros 23 26 18:10   25 42:48   17 22:31   1:23:30
26 245 MIchael Gisi 24 24 16:10   24 41:40   25 27:28   1:25:19
27 307 Kevin Phu 21 27 23:37   26 46:22   26 29:59   1:39:59
 
Men 25 to 29
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 5 Craig Pansing 26 4 10:15   3 30:48   1 16:10   57:13
2 7 Richard Armstrong 26 6 11:03   1 28:15   5 18:18   57:37
3 10 Matthew Beauregard 28 8 11:15   2 29:50   2 17:03   58:08
4 11 James Davison 28 1 08:52   4 31:08   4 18:13   58:14
5 14 Bart Ujack 28 2 09:10   6 32:10   3 17:33   58:54
6 47 Billy Brendan 29 11 13:11   5 31:36   7 19:30   1:04:18
7 52 Salvadore Taormina 26 3 10:15   11 36:16   6 18:29   1:05:00
8 71 Nate Insel 29 7 11:09   9 35:31   9 20:06   1:06:46
9 84 Kyle Justice 25 12 13:24   7 33:50   10 20:49   1:08:03
10 86 Abram Burk 25 5 10:45   12 37:35   8 19:57   1:08:17
11 92 Jerry Poplin 28 10 12:51   8 34:31   11 21:37   1:08:59
12 113 George Howard 28 9 11:53   10 36:12   12 23:26   1:11:31
13 186 Brian Beaman 29 13 15:45   13 39:19   13 23:29   1:18:34
14 308 Chris Noble 26 14 15:55   14 51:31   14 33:30   1:40:56
 
Men 30 to 34
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 9 Brandon Sullivan 33 2 09:59   2 30:51   1 17:02   57:53
2 29 Scott Schladweiler 31 5 11:18   5 31:54   2 18:29   1:01:41
3 32 Chris Sinkovich 33 1 09:41   3 31:26   12 21:10   1:02:17
4 37 Charles Nicol 31 8 11:57   4 31:31   6 19:21   1:02:49
5 43 Frank Barnes 33 7 11:20   8 32:59   7 19:32   1:03:52
6 55 Dan Naef 33 18 15:33   1 30:49   4 18:57   1:05:20
7 57 Michael Goodman 33 9 12:24   7 32:37   9 20:25   1:05:26
8 58 Todd Pilger 34 10 12:25   6 32:34   11 20:47   1:05:47
9 59 Seton Claggett 32 3 11:16   9 33:47   10 20:44   1:05:47
10 69 Chili MacFarland 31 4 11:18   15 36:14   5 19:09   1:06:41
11 70 Rick Erkkila 31 11 12:47   10 33:53   8 20:04   1:06:44
12 93 Jason Adler 30 6 11:19   12 34:42   16 23:00   1:09:02
13 109 Brian Hayes 33 17 15:18   17 37:09   3 18:30   1:10:57
14 128 Brynn Dietz 30 16 15:12   14 36:13   14 21:39   1:13:04
15 149 Eric Kazmierczak 34 15 14:52   13 35:49   18 23:52   1:14:33
16 150 Shane Chism 30 13 14:40   11 34:10   21 26:07   1:14:58
17 169 Cory Berdinner 33 22 17:34   16 36:23   15 22:30   1:16:27
18 201 Kenneth Burton 33 21 17:15   19 41:41   13 21:34   1:20:31
19 224 J Sterling Turner 31 14 14:45   18 37:36   23 30:24   1:22:46
20 230 Marc Romito 31 12 13:18   22 46:38   17 23:42   1:23:39
21 235 John Kneup 34 19 16:16   20 42:58   19 24:48   1:24:02
22 268 Brian Gard 33 20 17:00   21 43:46   22 29:00   1:29:47
23 282 Paul Sheldon 33 23 17:53   23 48:23   20 26:04   1:32:21
 
Men 35 to 39
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 13 Brian Stover 36 6 11:07   3 29:41   1 18:05   58:53
2 16 Mark Walls 35 3 10:38   1 28:54   6 19:34   59:06
3 18 Carlos Hernandez Jr 38 10 12:15   2 29:15   2 18:13   59:43
4 25 Dean Hewson 38 5 10:57   6 32:00   4 18:25   1:01:22
5 28 Bruce Stauffer 38 1 09:05   4 30:31   11 22:01   1:01:37
6 61 Todd Hansberry 38 14 13:54   11 33:34   3 18:22   1:05:50
7 64 Robert Bennen 35 11 12:42   9 32:34   9 20:53   1:06:09
8 65 Peter Simon 39 20 14:45   5 31:14   7 20:18   1:06:18
9 66 Ross Lamb 35 8 11:49   13 35:37   5 18:56   1:06:22
10 67 Jeff Orr 38 9 12:10   7 32:13   12 22:11   1:06:35
11 68 Stefan Walz 37 12 12:52   10 33:28   8 20:18   1:06:39
12 96 Edwin Longwell 39 4 10:53   12 35:12   16 23:15   1:09:20
13 103 Scott Steele 39 2 09:59   8 32:29   24 27:35   1:10:04
14 120 Scott Myers 37 13 12:56   15 36:32   14 22:50   1:12:19
15 125 Rich Fitzsimmons 38 17 14:28   14 36:28   10 21:57   1:12:54
16 154 Matthew Vanasco 37 22 15:15   17 36:36   18 23:35   1:15:26
17 157 Robert Mitera 38 7 11:17   16 36:34   25 27:42   1:15:34
18 174 Andrew Predoehl 38 27 16:54   19 36:43   17 23:28   1:17:06
19 176 Eugene Stout 35 19 14:40   20 38:26   21 24:11   1:17:17
20 178 Daniel Moseke 37 15 14:06   18 36:36   23 26:38   1:17:21
21 196 John Roanhorse 39 21 15:13   22 40:21   22 24:40   1:20:14
22 199 Tony Fahlberg 36 16 14:10   24 43:55   13 22:16   1:20:21
23 200 Luke Huston 38 28 17:05   21 39:41   19 23:43   1:20:29
24 213 Jimmy Pavliska 35 26 16:18   23 42:22   15 22:56   1:21:36
25 244 Chris Wright 39 25 16:10   26 45:06   20 23:50   1:25:07
26 276 Peter Leach 35 18 14:40   27 45:12   27 31:23   1:31:16
27 279 Michael Ellerd 36 24 16:05   25 44:16   26 31:15   1:31:36
28 301 Richard Snyder 38 23 15:25   28 46:15   28 35:30   1:37:10
 
Men 40 to 44
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 17 Marty Mares 42 6 11:32   1 29:03   1 18:38   59:13
2 20 Mike Neighbors 40 7 11:56   3 29:24   2 18:53   1:00:13
3 24 Billy Oliver 43 9 12:01   2 29:17   4 19:34   1:00:52
4 31 Mike Frick 42 2 10:53   4 31:50   3 19:23   1:02:06
5 60 Steven Siwik 44 10 12:05   6 33:00   7 20:43   1:05:49
6 62 Scott Smith 41 13 13:23   5 32:07   6 20:26   1:05:56
7 76 Hale Barter 42 8 11:56   7 33:38   10 21:43   1:07:18
8 81 Scott Laird 43 11 12:30   8 34:05   9 21:17   1:07:52
9 95 Dan Wallace 42 3 11:28   10 34:42   15 23:00   1:09:10
10 101 Bill Wilson 41 18 14:37   9 34:18   8 20:54   1:09:50
11 110 Scott Baadte 42 4 11:29   11 35:27   17 24:02   1:10:59
12 138 Murray Nance 42 16 13:38   14 37:19   13 22:42   1:13:40
13 143 Kevin Hoard 44 15 13:35   15 37:45   14 22:54   1:14:15
14 148 Richard Daggett 41 12 12:42   12 35:34   20 26:16   1:14:33
15 163 Lionel Meza 41 19 15:35   16 38:01   11 22:22   1:15:58
16 168 Steve Fermanich 42 25 17:29   21 39:06   5 19:50   1:16:25
17 171 Ahmad Dashtestani 40 20 15:42   19 38:30   12 22:28   1:16:40
18 179 EP Higgs 42 14 13:34   18 38:17   19 25:32   1:17:24
19 192 Kevin Madsen 44 17 13:46   17 38:03   21 27:19   1:19:09
20 195 Troy Daniels 40 5 11:30   20 38:32   25 30:08   1:20:10
21 214 Greg Garner 40 23 17:15   13 36:18   23 28:10   1:21:43
22 231 Gregory Staab 43 22 17:02   22 43:34   16 23:10   1:23:46
23 237 Frank Naughton 41 1 10:37   24 45:57   22 27:32   1:24:07
24 265 Ralph Gourley 41 21 15:53   23 43:45   24 29:30   1:29:09
25 280 Scott Litteer 44 24 17:23   25 49:53   18 24:34   1:31:51
 
Men 45 to 49
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 44 Don Roach 45 8 13:00   2 31:52   1 19:12   1:04:05
2 46 Wade Grow 45 2 10:56   3 33:06   2 20:09   1:04:11
3 77 Mark Mastriani 48 10 13:30   4 33:13   3 20:35   1:07:18
4 82 Eric Alikpala 45 4 12:05   1 31:26   8 24:23   1:07:54
5 100 Chris Aikman 45 1 10:55   6 35:29   7 23:21   1:09:46
6 102 Paul Robb 49 9 13:15   7 35:45   4 20:58   1:09:59
7 106 Dale Greene 47 6 12:45   5 33:36   10 24:26   1:10:47
8 117 Gary Brasher 49 11 14:30   8 35:47   5 21:47   1:12:04
9 135 Curt Brumm 49 5 12:37   11 38:09   6 22:43   1:13:29
10 173 Ash Trudinger-Smith 45 13 14:56   9 37:36   9 24:23   1:16:55
11 193 Jeff Brown 49 3 11:55   17 42:02   11 25:43   1:19:40
12 194 Marc Brabant 45 12 14:40   10 38:05   15 27:18   1:20:03
13 218 Jim Brown 46 7 13:00   15 41:20   16 27:40   1:22:00
14 222 Richard Deutsch 45 16 16:05   12 39:39   13 26:48   1:22:33
15 241 Howard Dow 47 14 15:07   16 41:49   17 28:02   1:24:58
16 266 John Lierle 49 15 15:48   19 46:40   14 27:05   1:29:34
17 275 Randy Barras 49 19 23:36   14 41:13   12 26:19   1:31:09
18 278 Bob Wainwright 47 17 16:19   13 39:47   19 35:21   1:31:28
19 284 Harly Strobel 47 18 18:14   18 45:43   18 28:47   1:32:44
 
Men 50 to 54
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 33 Curt Zacharias 53 4 11:39   1 31:05   4 19:34   1:02:18
2 38 . Flyinchinaman 53 1 10:53   2 32:38   3 19:25   1:02:56
3 89 John Todd 51 3 11:27   3 34:51   6 22:23   1:08:41
4 108 Steven Bosse 51 8 13:21   4 34:58   7 22:35   1:10:55
5 123 Cesar Gudino 50 10 13:50   10 40:47   1 18:06   1:12:44
6 134 Jeffrey Sinn 54 6 12:26   5 35:56   9 25:06   1:13:29
7 161 Michael Lucht 51 7 12:35   9 37:46   11 25:34   1:15:56
8 164 Brian Rees 50 5 11:42   8 36:51   12 27:31   1:16:05
9 177 Pete Scholten 53 11 16:10   6 36:00   10 25:10   1:17:20
10 182 Mike Beeson 54 2 11:11   11 43:31   8 23:00   1:17:42
11 203 Steve Felde 52 13 17:56   12 44:23   2 18:22   1:20:41
12 209 James Siart 50 12 16:34   7 36:27   13 28:09   1:21:11
13 210 Martin van Leeuwen 53 9 13:35   13 45:48   5 21:55   1:21:19
14 300 David Lemieux 51 14 19:24   14 46:48   14 30:54   1:37:06
 
Men 55 to 59
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 85 Dennis Freeman 59 1 13:30   1 32:35   1 22:08   1:08:13
2 172 Robert Underwood 58 3 15:55   2 37:28   2 23:25   1:16:48
3 221 Mike Fenner 59 4 15:57   3 40:42   3 25:53   1:22:32
4 290 Hank Attanasio 55 2 15:00   4 51:08   4 27:40   1:33:49
 
Men 60 to 64
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 184 Michael Botwin 61 1 12:55   1 38:42   1 26:34   1:18:12
 
Men 65 to 69
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 105 Ted Pierce 65 4 13:20   1 34:22   3 22:59   1:10:42
2 124 Pancho Rodriguez 65 5 14:23   2 35:03   4 23:27   1:12:54
3 146 Rodger Bivens 66 6 14:58   4 37:14   1 22:14   1:14:26
4 165 Lance Lindy 69 2 12:50   3 35:34   7 27:49   1:16:14
5 251 Bob Jones 65 1 12:25   8 50:46   2 22:53   1:26:04
6 267 Reed Barnitz 68 3 13:07   6 45:56   8 30:40   1:29:43
7 291 Ivan Michael Kasser 67 8 17:31   5 45:00   9 31:44   1:34:16
8 292 Leonard Kershaw 66 9 19:04   7 48:20   6 27:37   1:35:02
9 293 Phil Simpson 67 7 16:25   9 51:56   5 27:32   1:35:53
10 326 Hank Deutsch 69 10 22:04   10 59:42   10 41:31   2:03:17
 
Men 70 to 74
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 175 John Le Roy 70 1 15:23   1 36:06   1 25:38   1:17:07
2 295 Tim Matthes 70 2 20:30   2 42:41   2 32:59   1:36:10
3 328 Nick Nicholas 70 3 22:49   3 54:05   3 50:54   2:07:48
 
Elite
  Overall   ------- 825yd swim ------- ------- 12m bike ------- ------- 3m run ------- Total
Place Place Name Age Rnk Time     Rnk Time     Rnk Time     Time
1 8 Emilio De Soto 47 1 10:26   1 30:04   1 17:13   57:44

 

Top%20of%20Page

Relays

Men's Relay

Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1       54           Tri Colts                                                            1:02:06         
                     54    James McManus                 825yd swim     1         10:06         10:06   0:01/M
                     54    Jeff Ell                      12m bike       1         33:04         43:10   2:45/M
                     54    Robert Esquibel               3m run         1         18:56       1:02:06   6:19/M



Women's Relay

Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1       56           Mist                                                                 1:16:04         
                     56    Sandra Mitchell               825yd swim     1         12:33         12:33   0:01/M
                     56    Tay Fitzgerald                12m bike       1         37:25         49:58   3:32/M
                     56    Milly Lierman                 3m run         3         26:06       1:16:04   8:42/M
 
    2       58           Hot Tamales                                                          1:23:03         
                     58    Katie Berhausen               825yd swim     2         13:55         13:55   0:01/M
                     58    Danielle Meyers               12m bike       2         44:12         58:07   3:41/M
                     58    Kate Preble                   3m run         2         24:56       1:23:03   8:19/M
 
    3       57           Sahuarita Newbies                                                    1:38:22         
                     57    Beatriz Oshaben               825yd swim     4         20:53         20:53   0:02/M
                     57    Ronell Mendez                 12m bike       4         54:55       1:15:48   4:35/M
                     57    Rhonda Breischaft             3m run         1         22:33       1:38:22   7:31/M
 
    4       71           Trisports.com 1                                                      1:42:18         
                     71    Astrid Meza                   825yd swim     3         19:15         19:15   0:01/M
                     71    Kim Becker                    12m bike       3         51:23       1:10:38   4:17/M
                     71    Susan Meeker                  3m run         4         31:40       1:42:18  10:33/M



Mixed Relay

Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1       53           2XU                                                                    59:19         
                     53    Michellie Jones               825yd swim     1         09:39         09:39   0:01/M
                     53    Michellie Jones               12m bike       1         30:03         39:42   2:30/M
                     53    Todd Schoden                  3m run         1         19:36         59:19   6:32/M
 
    2       59           2 Mic's & a Pole                                                     1:06:27         
                     59    Colleen Concannon             825yd swim     3         11:49         11:49   0:01/M
                     59    David Kaczor                  12m bike       3         33:05         44:54   2:45/M
                     59    Lucas Aldrich                 3m run         2         21:33       1:06:27   7:11/M
 
    3       65           Team Alphagraphics                                                   1:12:10         
                     65    Keith Cooper                  825yd swim     7         13:41         13:41   0:01/M
                     65    Ammie Cooper                  12m bike       2         31:11         44:52   2:36/M
                     65    Ammie Cooper                  3m run         6         27:18       1:12:10   9:06/M
 
    4       72           Trisports.com Team Explosion                                         1:15:25         
                     72    Shelley Daniell               825yd swim     5         12:10         12:10   0:01/M
                     72    Jason Reinert                 12m bike       5         39:10         51:20   3:16/M
                     72    Patrick Baum                  3m run         5         24:05       1:15:25   8:02/M
 
    5       61           Khalsa Krew                                                          1:21:54         
                     61    Stephanie Fiedler             825yd swim     8         15:57         15:57   0:01/M
                     61    MIchelle Pitot                12m bike       8         43:37         59:34   3:38/M
                     61    Dan Underwood                 3m run         3         22:20       1:21:54   7:27/M
 
    6       63           What the ?!                                                          1:22:39         
                     63    Dale Ketchum                  825yd swim     2         10:51         10:51   0:01/M
                     63    Cindy                         12m bike       9         48:37         59:28   4:03/M
                     63    Bryan Longfellow              3m run         4         23:10       1:22:39   7:43/M
 
    7       55           Dis Dame & Dat Dude                                                  1:24:32         
                     55    Emily Edgar                   825yd swim     6         12:20         12:20   0:01/M
                     55    Bobby Thomas                  12m bike       6         40:49         53:09   3:24/M
                     55    Bobby Thomas                  3m run         7         31:23       1:24:32  10:28/M
 
    8       60           Team Ipotane                                                         1:24:55         
                     60    Mark Murrow                   825yd swim     4         11:51         11:51   0:01/M
                     60    Zach Robbins                  12m bike       7         41:26         53:17   3:27/M
                     60    Lisa Robbins                  3m run         8         31:37       1:24:55  10:32/M
 
    9       62           Team Spandex                                                         1:30:42         
                     62    Peter Stockton                825yd swim     9         20:13         20:13   0:01/M
                     62    John Talley                   12m bike       4         36:42         56:55   3:04/M
                     62    Katie Stockton                3m run         9         33:47       1:30:42  11:16/M



Family Relay

Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1       66           Three Generations                                                    1:16:34         
                     66    McKenzie Liberty-Bibbens      825yd swim     1         11:41         11:41   0:01/M
                     66    Theresa Bibbens               12m bike       1         39:37         51:18   3:18/M
                     66    Pam Liberty                   3m run         3         25:16       1:16:34   8:25/M
 
    2       70           Team Stump                                                           1:18:18         
                     70    Isaac Stump                   825yd swim     4         13:17         13:17   0:01/M
                     70    Nathan Stump                  12m bike       3         43:20         56:37   3:37/M
                     70    Craig Stump                   3m run         1         21:41       1:18:18   7:14/M
 
    3       69           Yagottabequick                                                       1:23:22         
                     69    Julie Saunders                825yd swim     2         12:59         12:59   0:01/M
                     69     Saunders                     12m bike       2         40:12         53:11   3:21/M
                     69    Jean Saunders                 3m run         6         30:10       1:23:22  10:03/M
 
    4       67           Taradiddle                                                           1:25:43         
                     67    Laura Corcoran                825yd swim     3         13:02         13:02   0:01/M
                     67    Tim Spriggs                   12m bike       4         45:35         58:37   3:48/M
                     67    Tony Harrell                  3m run         4         27:06       1:25:43   9:02/M
 
    5       68           Me, My Dad and Grandpa                                               1:28:02         
                     68    Erin Munroe                   825yd swim     5         15:40         15:40   0:01/M
                     68    Rich Munroe                   12m bike       5         47:52       1:03:32   3:59/M
                     68    MIke Munroe                   3m run         2         24:30       1:28:02   8:10/M
 
    6       64           Not Fast, Not Pretty                                                 1:31:53         
                     64    Jeff Berg                     825yd swim     6         16:19         16:19   0:01/M
                     64    Erik Berg                     12m bike       6         48:05       1:04:24   4:00/M
                     64    Kathy Berg                    3m run         5         27:29       1:31:53   9:10/M

Top%20of%20Page


Website sponsored by 

Vemma Liquid Vitamins
rich with anti-oxidants and anti-inflammatory Mangosteen
Vemma vitamins minterals aloe vera mangosteen www. isyourenergydrinkthishealthy.com

Verve Energy Drink- the Healthy alternative